EPISODE · Mar 15, 2021 · 2 MIN
15. března: Den, kdy se začalo budovat pražské metro
from Ozvěny minulosti · host Youradio Talk
Pražským hlavním nádražím původně nemělo projíždět metro, ale podzemní tramvaj. Se stavbou stanice pro podpovrchovou dopravu se zde začalo 15. března 1967. V průběhu budování se ale myšlenka změnila a tehdejší orgány rozhodly, že se v pražských tunelech budou místo tramvají prohánět sovětské vlaky. Rozestavěná stanice se však už nepředělávala a kvůli tomu má nástupiště po obou stranách.See omnystudio.com/listener for privacy information.
What this episode covers
15. března: Den, kdy se začalo budovat pražské metro
NOW PLAYING
15. března: Den, kdy se začalo budovat pražské metro
No transcript for this episode yet