EPISODE · Mar 5, 2018 · 9 MIN
#6 Dlaczego się szkolić z cyberbezpieczeństwa
from CyberKurs.Online · host Artur Markiewicz
#6 Dlaczego się szkolić z cyberbezpieczeństwa1.Dlaczego warto szkolić się z tego zakresua.„Gdyby bakterie były wielkości ogórka, ludzie częściej myli by ręce” cyberzagrożeń nie widać, więc tybardziej warto wiedzieć jak i gdzie się bronićb.By szkolenie było aktem inspiracji, a nie desperacjic.Sposobów obrony specjalistów się uczyi.Pozostali uczą się samiii.…albo uczą ich inniiii.…albo uczy ich życie…iv.Zmieńmy to wspólnied.Nie ma 100% ochrony czegoś co jest połączone z Interneteme.Można wydłużyć czas potrzebny do wtargnięcia => koszty intruza f.rekonesans + wiedza + narzędzia + czas + ludzie + motywacja + determinacja = Koszty intruza g.Jakich zasobów i przed kim chce chronić?i.Inaczej broni się zasobów firmowych, prywatnych, innych ludziii.Inaczej broni się poczty, mediów społecznościowych, danych osobowych, haseł, plików lokalnych i w chmurzeiii.Inna obrona jest przed dzieckiem, uczniem, współpracownikiem, przestępcą, służbami2.Dlaczego chronić danea.Odpowiedzialność karnab.Dane firmy to również nasze danec.Nie chcemy stracić prywatności, pieniędzy, danychd.Odpowiadamy za innych (możemy być „mostem” do dalszych ataków, mamy dane o innych)e.Na nas może spaść odpowiedzialność, zostaniemy wrobieni w odpowiedzialnośćf.3.Czego i jak można się nauczyća.Hasłab.PHISHINGc.bezpieczeństwo urządzęń mobilnychd.fałszywe załaczenikie.wyciek informacjif.sieci bezprzewodoweMam kilka bloków czasowych, które mogę przeznaczyć na pomoc z obszaru bezpieczeństwa. Za jedną książkę z listy https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pYOIjo_WAhyISA-tQQv5On39tR3nydo2yE-9aTKxL0c/edit?usp=sharingJedna godzina pomocy ( maksymalnie 2 dla jednej osoby/firmy)Dziękuję!
What this episode covers
#6 Dlaczego się szkolić z cyberbezpieczeństwa1.Dlaczego warto szkolić się z tego zakresua.„Gdyby bakterie były wielkości ogórka, ludzie częściej myli by ręce” cyberzagrożeń nie widać, więc tybardziej warto wiedzieć jak i gdzie się bronićb.By szkolenie było aktem inspiracji, a nie desperacjic.Sposobów obrony specjalistów się uczyi.Pozostali uczą się samiii.…albo uczą ich inniiii.…albo uczy ich życie…iv.Zmieńmy to wspólnied.Nie ma 100% ochrony czegoś co jest połączone z Interneteme.Można wydłużyć czas potrzebny do wtargnięcia => koszty intruza f.rekonesans + wiedza + narzędzia + czas + ludzie + motywacja + determinacja = Koszty intruza g.Jakich zasobów i przed kim chce chronić?i.Inaczej broni się zasobów firmowych, prywatnych, innych ludziii.Inaczej broni się poczty, mediów społecznościowych, danych osobowych, haseł, plików lokalnych i w chmurzeiii.Inna obrona jest przed dzieckiem, uczniem, współpracownikiem, przestępcą, służbami2.Dlaczego chronić danea.Odpowiedzialność karnab.Dane firmy to również nasze danec.Nie chcemy stracić prywatności, pieniędzy, danychd.Odpowiadamy za innych (możemy być „mostem” do dalszych ataków, mamy dane o innych)e.Na nas może spaść odpowiedzialność, zostaniemy wrobieni w odpowiedzialnośćf.3.Czego i jak można się nauczyća.Hasłab.PHISHINGc.bezpieczeństwo urządzęń mobilnychd.fałszywe załaczenikie.wyciek informacjif.sieci bezprzewodoweMam kilka bloków czasowych, które mogę przeznaczyć na pomoc z obszaru bezpieczeństwa. Za jedną książkę z listy https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pYOIjo_WAhyISA-tQQv5On39tR3nydo2yE-9aTKxL0c/edit?usp=sharingJedna godzina pomocy ( maksymalnie 2 dla jednej osoby/firmy)Dziękuję!
NOW PLAYING
#6 Dlaczego się szkolić z cyberbezpieczeństwa
No transcript for this episode yet
Similar Episodes
Jun 23, 2026 ·35m
Jun 16, 2026 ·100m
Jun 9, 2026 ·83m
May 26, 2026 ·94m
May 19, 2026 ·50m