EPISODE · Mar 3, 2025 · 37 MIN
Jozef Božik: Odmeny zamestnancom chceme dať, no ak ich nezaplatí štát, samosprávy nebudú svietiť
Naše mestá a obce hlásia, že sú pred finančným kolapsom. Žiadajú spravodlivé rozdelenie daní a vrátanie toho čo im štát dlží. A popritom sa niektoré sťažujú, že musia namiesto ministerstva školstva financovať aj škôlky. Minister financií ale medzitým chystá novú dvojmiliardovú konsolidáciu. A aby toho nebolo málo, obce bojujú so štátom, ktorý chce na ich územiach budovať spaľovňu, baterkáreň či prečerpávaciu elektráreň.Čo znamená, že sú samosprávy pred kolapsom, ktoré sú na tom najhoršie a ktoré služby budú musieť svojim občanom osekať? Aké možnosti samosprávy majú, ak sa vláda rozhodne na ich území postaviť miliardovú prečerpávaciu elektráreň či baterkáreň, a skutočne je ohrozený bežný život až jeden a pol milióna obyvateľov pre novelu zákona o kanalizácii? Zvláda ministerstvo školstva financovanie škôlok, ktoré si od nového roka zobralo pod seba? Braňo Závodský sa rozprával s predsedom Združenia miest a obcí Slovenska Jozefom Božikom.
NOW PLAYING
Jozef Božik: Odmeny zamestnancom chceme dať, no ak ich nezaplatí štát, samosprávy nebudú svietiť
No transcript for this episode yet
Similar Episodes
Jun 26, 2026 ·14m
Jun 25, 2026 ·14m
Jun 24, 2026 ·14m
Jun 23, 2026 ·14m
Jun 22, 2026 ·14m
Jun 22, 2026 ·8m