EPISODE · Feb 7, 2020 · 31 MIN
Moimir Papalescu (The Nihilists, Vanessa) ON AIR: „Můj nejcennější synťák jsem postavil s dědou."
from ON AIR
Jméno klávesisty a producenta Moimira Papalescu je nejvíc spojeno se skupinou Moimir Papalescu & The Nihilists, která se v polovině nultých let stala senzací domácích i zahraničních pódií, v době svojí největší slávy však ukončila činnost. Teď, po třinácti letech, se ale dávají dohromady a kromě vystoupení na festivalu Metronome slibují i úplně nové album. Moimir je ale pár let spojený i s domáci EBM legendou Vanessa, která v loňském roce vydala nové album Ghost Army. A k tomu je navíc nově ředitelem festivalu United Islands Of Prague a věnuje se i svému vlastnímu projektu Magnetik. Jak vznikala nová deska Vanessy? Jaké byly okolnosti reunionu MP&TN a co vlastně vedlo k jejich rozpadu? Který syntezátor ze své sbírky plné raritních nástrojů má nejraději? Jak se dostal k masterování nahrávkem Franka Sinatry nebo Bilie Holliday? A proč odmítl nabídku na produkovaní singlu jedné slavné britské popové zpěvačky? Podívejte se na celý rozhovor. ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.
NOW PLAYING
Moimir Papalescu (The Nihilists, Vanessa) ON AIR: „Můj nejcennější synťák jsem postavil s dědou."
No transcript for this episode yet
Similar Episodes
Apr 22, 2025 ·32m
Feb 27, 2025 ·0m
Sep 20, 2024 ·57m
Aug 7, 2024 ·16m