EPISODE · May 21, 2026 · 1H 40M
Nem gondolom, hogy Orbánékat ostorral kellene kergetni az utcán
from Partizán
Orbán autokratikusan gyakorolta a hatalmat, csakhogy rendszere demokratikus felhatalmazással is rendelkezett - állítja két kutató, Kováts Eszter és Körössényi András vitaindító cikkében. A cikk számos reakciót szült, mi pedig meghívtuk Kováts Eszter politológust, a Bécsi Egyetem kutatóját, valamint Tóth Szilárd János politológust, és Miklósi Zoltán filozófust, a CEU oktatóját, hogy arról faggassuk őket: volt bármi demokratikus a NER-ben? A tét nem kevés: ahhoz, hogy lássuk, mi felé tartunk, értenünk kell azt is, hogy honnan érkezünk.0:00 - Mi az a rezsimvita? 3:02 - Mi a tétje ennek a vitának? 16:45 - Mi a NER legjobb meghatározása? 34:04 - Demokratikus elemek a NER-ben? 1:03:05 - Mit értünk a választás szabadsága alatt? 1:19:34 - Egy másik vita 1:23:52 - Moralizáljunk vagy ne moralizáljunk?Legyél rendszeres támogató!https://cause.lundadonate.org/partizan/adomanyPartizán webshop:https://shop.partizan.hu/—Csatlakozz a Partizán közösségéhez, értesülj elsőként eseményeinkről, akcióinkról!https://csapat.partizanmedia.hu/forms/maradjunk-kapcsolatban—Legyél önkéntes!Csatlakozz a Partizán önkéntes csapatához:https://csapat.partizanmedia.hu/forms/csatlakozz-te-is-a-partizan-onkenteseihez—Iratkozz fel tematikus hírleveleinkre!Partizán Szerkesztőségi Hírlevélhttps://csapat.partizanmedia.hu/forms/iratkozz-fel-a-partizan-szerkesztoinek-hirlevelereHeti Feledyhttps://csapat.partizanmedia.hu/forms/partizan-heti-feledy—Írj nekünk!Ha van egy sztorid, tipped vagy ötleted:[email protected] információ esetén:[email protected](Ahhoz, hogy titkosított módon tudj írni, regisztrálj te is egy protonmail-es címet.)Támogatások, események, webshop, egyéb ügyek:[email protected]
NOW PLAYING
Nem gondolom, hogy Orbánékat ostorral kellene kergetni az utcán
No transcript for this episode yet
Similar Episodes
Jun 17, 2026 ·130m
Jun 16, 2026 ·72m
Jun 12, 2026 ·68m
Jun 12, 2026 ·57m