EPISODE · Oct 16, 2022 · 10 MIN
Out of the Box 5. De ce nu fac românii sport
from striblea's podcast
Un studiu recent arată că 60 la sută dintre românia nu fac sport niciodată și că preferă activitățile sedentare. Unul dintre motive este legat de lipsa terenurilor de sport. Și de aici începe discuția de la Out of the Box. Nu cumva terenurile pe care le avem nu mai corespund modului în care oamenii gândesc astăzi. Sportul înseamnă de fapt socializare. "Oamenii vor să comunice prin sport," spune lorand Balint în dialogul său cu Cătălin Striblea. Lorand Balint este om de marketing, Head of Publicis Sports. a lucrat în companii globale de marketing, în poziții de top. Este școlit la ASE, dar are cursuri la New York, Boston, Londra, Ierusalim, Amsterdam. Predă ca profesor asociat la ASE sau la MBA-ul Româno-Canadian. Este editorialist în publicații de afaceri sau de sport.
NOW PLAYING
Out of the Box 5. De ce nu fac românii sport
No transcript for this episode yet
Similar Episodes
Mar 26, 2026 ·1m
Jan 2, 2026 ·47m
Dec 21, 2025 ·46m