PODCAST · music
Undercover
by Tuba FM - Zuza Zielińska
Zu zaprasza cię na podróż po zakamarkach podziemnej i alternatywnej strony muzyki. Tutaj nie boimy się zaglądać w niewidoczne na pierwszy rzut oka zakątki muzycznego świata. W każdym Undercover odkrywamy nowe aspekty tego, co tajemnicze, a to wszystko za sprawą rozmów z ludźmi tworzącymi podziemne środowisko. Czy to eksploratorzy, badacze, czy osoby grające pierwsze skrzypce, Undercover stawia sobie za cel rzucenie światła na to, co zazwyczaj tkwi w cieniu.
-
1
"W każdym moim projekcie jestem troszeczkę kimś innym" Holak
Z Holakiem spotkaliśmy się przy okazji premiery „EMO EP 2” - projektu, który miał nigdy nie powstać. Bo przecież, jak sam mówił kilka lat temu, „wysmucił już wszystkie smutki”. Czy więc oszukał samego siebie? Rozmawiamy o emocjach, tożsamości i o tym, czy w każdym projekcie jest tym samym Matim. Wracamy też do czasów liceum, relacji rodzinnych i projektu tworzonego z bratem i tatą, który, być może, był jego najlepszą erą. Czy kolegowałby się dzisiaj ze sobą sprzed lat? Co kieruje nim najmocniej w życiu? Enjoy!
-
0
"Wrzuciłem na luz z samym sobą" Seweryn
Seweryn o EP-ce „fajne takie, do pośpiewania” i trzyletnim procesie jej powstawania. Rozmawiamy o tym, jak wyglądało tworzenie „przy okazji” i jal udało mu się pogodził się z własnym zagubieniem. Jest też o hyperpopie, inspiracjach Davidem Lynchem i o tym, czy określenie „zagubionego młodego poety” nadal do niego pasuje. Enjoy!
-
-1
"Chcieliśmy spróbować czegoś innego i zobaczyć jak zareaguje świat" świtała & dj cbh
Razem ze świtałą i dj cbh rozmawiamy o tym, co wspólnego ma połonina z Bałtykiem, o zaskakującej – nawet dla nich – genezie tej przyjaźni oraz o tym, jak wykorzystać Tindera do stworzenia beatu. Wchodzimy też w kulisy ich współpracy - od początków i procesu twórczego, przez dynamikę działania i podejście do featów, aż po wyniki, oczekiwania i satysfakcję z tego, co robią. Jest też o producenckiej perspektywie dj cbh, topce polskich producentów, „rapowym Supermanie” i o tym, czy Świtała zamknął już poprzedni rozdział. Enjoy!
-
-2
"Jeśli chcesz się wyróżnić twoja muzyka powinna zaskakiwać" saburrakap & $andro
Saburrakap i $andro, czyli duet, który w ostatnim czasie mocno zaznaczył swoją obecność na scenie projektem "ORGANY". Rozmawiamy o tym skąd wziął się pomysł na płytę, o zakładzie, który doprowadził do jej powstania i o tym, dlaczego dziś w muzyce warto zaskakiwać. Wchodzimy też w temat organiczności w muzyce, ich współpracy i tego, czego nauczyli się od siebie nawzajem, a na koniec zahaczamy o nominacje do Popkillerów. Enjoy!
-
-3
„Farta jakiegoś mamy. Nieźli jesteśmy, ale bez przesady.” PGR TAKEOVER
Z PGR o ich dwóch najnowszych EP-kach - „POZDRO600” oraz „PRZED GWAŁTOWNYM ROZPĘDEM”. Rozmawiamy o tym, jak zmieniło się ich podejście do muzyki od pierwszego materiału, o artystycznym dojrzewaniu i tempie, które jak sami przyznają - momentami jest trudne do ogarnięcia. Czy wynika to z farta? Jest też o tym, czy rozmawiają ze sobą o swoich tekstach, o zbliżającej się trasie koncertowej oraz głosujemy na najlepszego rapera 2025 roku.
-
-4
"Z ADHD możesz spłonąć… albo wytopić złoto" szaber
Z szaberem rozmawiamy m.in., o tym, czy ADHD pomaga czy przeszkadza w byciu artystą - i jakie ma sposoby, żeby ten żywioł trzymać pod kontrolą. Wchodzimy też w temat albumu „PUNKT WYJŚCIA”, niebezpieczeństw w rapie, szufladkowania do oldschoolu oraz tego, co właściwie znaczy, że artysta „jest warszawski”.
-
-5
"Chce być wybitną rapową jednostką" slowez
Slowez o tym, gdzie jest dziś życiowo, o singlu „Fahrenheit” i jego ambicjach. W planach album, EP-ka (a może dwie), nowe ruchy i coraz większa odpowiedzialność za własny hype. Wchodzimy w tematy współprac z AG, Matą i Whitem 2115 - jak to wygląda od środka i co daje młodemu raperowi takie otoczenie. No i o tym, dlaczego tak bardzo nie chce być „jednym z nich”. Czy to będzie jego rok? Enjoy!
-
-6
"Urodziłem się gotowy" Dżanglu
Dżanglu o drodze od poezji do rapowania, pierwszych inspiracjach Kalibrem 44 i tym, czy raperzy kłamią. Rozmawiamy o singlu „AMERYKAŃSKI LUZ”, doświadczeniach wyniesionych z Rhythm + Flow, przyjaźniach z programu, czy to będzie rok jego boysbandu z Matim Orłem i KaZkiem oraz planach na pierwszy longplay. Enjoy!
-
-7
Michał Żytniak: Mam taki dar - jak sobie coś wymyślę, to się to zawsze spełnia
Grudzień przyniósł Michałowi Żytniakowi nie tylko wizytę w Bangkoku, ale też premierę nowej płyty „NOWY DOBRY CO NIE SPINA”. Wracamy do momentu, gdy obraził się na rap, zahaczamy o przypadkową wizytę u wróżki. O tym dlaczego WWO było tak ważne i nietypowej promocji albumu - własnoręcznie malowanych winylach. Jest też o (braku) pewności siebie, labubu i o tym, czy Częstochowa to nadal polskie Detroit.
-
-8
Mokebe: "Najcenniejszy feedback? Gdy moja muzyka budzi emocje, na które ktoś sobie nie pozwalał"
Mokebe o albumie „MAMA, SOY ARTISTA”, udziale w Rhythm + Flow i tym, za co kocha hip-hop. Rozmawiamy o tym, skąd w jego muzyce wzięły się języki obce, jak polski rap radzi sobie z upływem czasu i jakie wyzwania stoją przed artystą, który sam miksuje płytę, pisze scenariusze do teledysków, projektuje oprawę graficzną, stawia stronę z preorderem i debiutuje jako producent. Enjoy!
-
-9
"Patrzcie na nas! Idziemy po wzystko!" 3BRAT & Bruno
Bruno i 3BRAT o świeżej premierze GOD BLESS G-C, ich East Coastowych inspiracjach i chemii na linii producent–raper. O tym czego słuchają prywatnie, jak zmieniła się rola producentów w branży i dlaczego Gorlice są dla nich tak ważne. Są kulisy współpracy z Pezetem, o spotkaniu z Conwayem The Machine, trochę brudnych historii z rapowego życia. Enjoy!
-
-10
"Nie uważam, że rap to muzyka, która powinna się do czegoś dopasowywać" Skumaj
Skumaj odwiedził nasze studio, chwilę po premierze singla, który zapowiada kolejne, duże wydawnictwo. Opowiedział o tym, jakie wnioski wyciągnął po AS1 MIXTAPE, o tym, że muzykę robi dla siebie i nie lubi określenia fani. Czy boli go to, że jego muzyki na TikToku jest mało? Czemu w rapie dziś jest tak mało emocji? Białystok czy Łódź? Enjoy!
-
-11
"Ta płyta to wszystko, czym jarałem się jako nastolatek." Leo Ros
Przy okazji naszego poprzedniego spotkania Leo mówił, że czuje, jakby zaczynał z rapem od zera. Dziś wraca z PLAYAHOLICS MIXTAPE - projektem, który jest jego kolejnym levelem. Rozmawiamy o zmianach, o powrocie kultury mixtapów, jego zabawach wokalem, czy czuje na sobie nową presję i czy bycie raperem wiąże się dziś z byciem buissnesmanem. Enjoy!
-
-12
"Ta płyta to pokazanie światu kim jesteśmy" vgtbl.pl
Franek Warzywa i Młody Budda wracają jako vgtbl.pl. Rozmawiamy o ich transformacji, o emocjach zamkniętych w Vegetables Worldwide, o tym, jak trasa koncertowa po Europie wpłynęła na brzmienie i jaką Polskę chcą pokazywać światu. Jest też o memie „bober k*urwa”, akceptacji dziwności i marzeniu Franka o festiwalu Chopinowskim. Czy zmiana nazwy to rebranding czy raczej ewolucja gatunku?
-
-13
"Rapujemy i są sample, przekminka i to jest trochę smutne... i hip-hop" PGR
Poznali się „na skwerze”, nagrywają u ziomka w pokoju, a dość niedawno wypuścili swój pierwszy album Podajcie Gladiatorom Rydwany. Z Olafem, Maćkiem i Krzysiem gadamy o tym, co kryje się za ich nieoczywistym brzmieniem, incydencie koncertowym i jakiej muzy słuchają. Tę rozmowę ciężko jest opisać - to trzeba po prostu usłyszeć. Hip-hop. Osobno łączymy się też z Mieszkiem – producentem, który spina ich chaos w jedną całość i opowiada, o usuniętym projekcie, który jednak się ukaże.
-
-14
"Najlepsze pomysły powstają w ciszy" Książę Mazowiecki
Książę Mazowiecki goni tron, a swoją płytą Sukcesja próbuje się do niego przybliżyć. Opowiada o byciu zdrowym perfekcjonistą, o gotowości na więcej, drodze do celu, a także o współpracy z Kazem Balagane i o tym, jak zżył się z Miroffem. Jest też o hybrydach gatunkowych i o tym, czym jest sexy drill.
-
-15
Lor: "Nasz cel to rosnąć, komponować, rosnąć!"
Lor wracają z nowym singlem i… z rozliczeniem ze swoimi ex. Rozmawiamy o dojrzewaniu w branży, prowadzeniu fanów za rękę i o tym, co się zmienia, gdy zespół dorasta razem z publicznością. Pada też pytanie, czy są drama queen, no i zdradzają, który artysta wywołał wspólnego crusha. A wszystko przy okazji numeru, który pachnie końcówką lata i zapowiada ich płytę na 2026 rok.
-
-16
"Przeszedłem już okres podbijania sobie ego muzyką" Mvrceli
W tym odcinku rozmawiamy z #Mvrcelim tuż przed premierą jego nowego materiału #HI8 OBSESSED. Gadamy o tym, jak powstawał projekt, dlaczego warto współpracować z #Kirkorem, jak dziś podchodzi do wyboru bitów i czemu beaty z YouTube'a to już trochę obciach. Mówimy też sporo o emocjach w rapie oraz o zdrowiu psychicznym, które dla Mvrceliego jest tematem absolutnie kluczowym. Bez owijania w bawełnę, ale z dużą dawką szczerości i autoironii.
-
-17
Krzaquu i Marceli Bober: który mają level w rapie?
Co naprawdę oznacza tytuł “MENIGRA”? Dlaczego smutek bywa dziedziczny — i jak przekłada się to na muzykę? W tej rozmowie #Krzaquu i #MarceliBober opowiadają o swoim procesie twórczym, czy można mieć przepis na dobry beat, pierwszych kasetach, mocy fizycznych wydań i tym, co ich w sobie nawzajem zaskoczyło.
-
-18
AZ-YL: "Chciałabym być znana jako najlepsza raperka"
Zaczynała od coverów Billie i piosenek edukacyjnych dla dzieci w Afryce, dziś wypuszcza swoją EP-kę i nie boi się mówić: „chcę być najlepszą raperką”. AZ-YL to artystka z misją, poczuciem humoru i dużą wrażliwością – w tej rozmowie rozmawiamy o romantycznych (i nieromantycznych) relacjach w branży, niezależności i o tym, czemu Poznań to dla niej więcej niż punkt na mapie. Czemu ciągnie ją na Wyspy Brytyjskie i kto nie ostrzegł jej przed raperami.
-
-19
AG: "Mam jeszcze dużo do pokazania. Zaczynamy dopiero tańczyć..."
AG wjeżdża z Let’s Dance i nie bierze jeńców. W tym odcinku rozmawiamy o kulisach jego najnowszego mixtape’u, stworzonego wspólnie z Lohleqiem. Wracamy też do Łodzi – miasta, które AG nosi głęboko w sercu – i do pierwszego koncertu, na który zabrał go tata. Jest miejsce na przyjaźń z Assterem, autorską definicję trapu, pytanie, czy odbije mu palma, oraz wątek toksycznej relacji z Sade.
-
-20
Bango Balenci przywiózł afro-rage do Polski
„Ja to młody Kolejorz” – nawija Bango Balenci na jednym z tracków z jego najnowszego mixtape’u i z dumą reprezentuje Poznań na rapowej mapie Polski. W tym odcinku rozmawiamy m.in. o tym, z którym piłkarzem Lecha nagrałby numer, co naprawdę oznacza skrót BBBB oraz czego polski rap może zazdrościć scenie francuskiej. Enjoy!
-
-21
Intymność w Lo-fi. Nath & Expo 2000 o albumie “oxox”
Zgaszone światło, domowe studio, sample z włoskiej i francuskiej muzyki ilustracyjnej...i dużo plotkowania - to na pewno elementy procesu twórczego Nath i Expo 2000, którzy pod koniec maja na światło dzienne wypuszczą swój wspólny album "oxox". Czym się wzajemnie zaskoczyli? Czy Nath próbowała krzyczeć? Jakie Expo widzi różnice we współpracy z kobietami i mężczyznami? Enjoy!
-
-22
Czy świtała pójdzie do Rap Generation?
Nowy materiał świtały "Agrarna EP" śmiga od północy we wszystkich streamingach, a jeśli chcecie się dowiedzieć co autor miał na myśli to razem z Filipem zapraszamy do wciśnięcia play. O pewnym przystanku autobusowy, o Filipie Szcześniaku i tym, czym dziś jest rap. Czy Trójmiasto inspiruje? Czy Filip lubi pisać na smutno? Enjoy!
-
-23
„Perspektywa wydania virala mnie przeraża” René
To jest jedna z tych rozmów, które ciężko było skończyć, bo jest m.in. o rapie, o kinie, Reńku bez którego dziś nie byłoby René... i po prostu o życiu. Skąd w inspiracjach tak młodego artysty pojawiają się Lil Wayne i Kendrick Lamar. O tym, że zdobycie "rapowego" pasa jest ciężkie, ale obronienie go jest jeszcze cięższe. Rozmawiamy też o Zenku Martyniuku, ale kontekstu sytuacji zdradzać nie będziemy. Czy w rapie wystarczy zdobyć skilla czy jednak trzeba mieć talent? Enjoy!
-
-24
Pięć koncertów w jeden weekend? Nie ma problemu! NATURA2000
My tu niekoniecznie o ekologii, a o fajnym rapie na pełnej zajawce. Bo bez tego to by było ściernisko. NATURA2000 o ep-ce "2000 PILNYCH SPRAW", współpracy w tak dużej ekipie i o tym czy się kłócą. Poznacie historię pewnej sceny, która nie dźwignęła, jak widzą polski rap za kilka lat i kim jest Storczyk STR. Enjoy!
-
-25
Zaczynam nowy etap z rapem. Leo Ros
Najstarszy duszą spośród najmłodszych – Leo Ros, czyli o tym, jak można tworzyć muzykę w stylu lat 90., mimo że się w nich nie żyło. O albumie Anemoia, współtworzonym z F.U.$em, kondycji polskiej sceny rapowej i tym przeklętym autotunie. Rozmawiamy także m.in. o deskorolce, która odegrała w jego życiu ważną rolę, oraz o tym, że z tym rapem chyba trzeba zacząć od początku.
-
-26
Gra słowem, dużo emocji i przeklęte R'n'B. asl33p
Wrocławska karta miejska była inspiracją dla tytułu najnowszego materiału od Asl33pa, ale to nie jest płyta o Wrocławiu jak coś. Wydaje mi się, że w niewielu przypadkach w historii muzyki to tytuł płyty był pierwszą składową dla całości materiału, a w przypadku URBANCARD EP właśnie tak było. A oprócz wątku nowej płyty dowiecie się o tym, kto dla Daniela jest inspiracją, czy zgadza się z określeniem “polski Kid Cudi” oraz czemu Polacy są tak zamknięci na r’n’b. O planach na przyszłość, lovesongach, gitarach i zespołach metalowych. Enjoy!
-
-27
Jak umiejętnie łączyć rap z niezalem, na tutorial zaprasza Młody Żmija & getroundintheseason
Wraz z Młodym Żmiją i getroundintheseason na warsztat wzięliśmy ich ostatnie wspólne wydawnictwo “GRUDZIEŃ”. To taka fuzja smaku - rapu i muzyki alternatywnej. Dawid opowiedział jak się pisze takie ciężkie, czasem retrospektywne teksty, a Mati jak się robi beaty pod takie wersy i co w ogóle jest pierwsze - wersy czy muza. O najlepszych duetach raper - producent, o supportach przed Deysem, Bonsoulem czy donGURALesko oraz Poznaniu i jego Piątkowie. Enjoy!
-
-28
Może ktoś w końcu zrozumie co mi leży pod mostkiem. KAJZER
Przed szanownym państwem KAJZER. Rozmawialiśmy o tym, co skłoniło go do rozpoczęcia kariery w rapie oraz którzy artyści ukształtowali jego styl. Od beatów, przez teksty i to jak ważna jest dla niego kontrola nad produkcją. O kulisach powstawania albumu POWAGA LP i tym czy Poznań inspiruje. Kim jest Marysia? Enjoy!
-
-29
Uczę się siebie za pomocą muzyki. Nat Cichocka
Autentyczność tej dziewczyny was powali. Bo to rozmowa baby z babą, bez ściemy. Trochę tu wzruszeń, ale i śmiechu nie zabraknie. Jej muzyka to pełne ciepła i wrażliwości numery, dzięki którym Nat buduje Natalię. O "Co do joty", podwójnym wcieleniu, leczeniu głowy muzyką i przyszłości. Enjoy!
-
-30
Solowa podróż (nie?)rapowego samuraja. beluga ryba
Dawaj na solo! I to nie jest groźba tylko wręcz zachęta do zanurzenia się w malowidłach słowem i dźwiękiem wykonanych przez belugę rybę. Jędrek 22 listopada przedstawi światu swój solowy album "DZIADZIA", a tutaj znajdziecie do niego wprowadzenie. Skąd ta muzyczna z Ghost Doga, o samotnych tripach po Peru, o dbaniu o własną banie i tym czy to rap, czy nie rap. Enjoy!
-
-31
„Rap to jest dla mnie podróż, w której świetnie się bawię” Kosma Król
Zaczniemy mocnym statementem - Kosma Król to będzie wasz ulubiony raper. Wspomnicie te słowa. A z rozmowy dowiecie się o nadchodzącej premierze jego debiutanckiego albumu “Polot” współtworzonego z Kanią (zróbcie dla niego hałas!!!), o tym jaką rolę odgrywa w jego życiu rap i freestyle. Będzie też trochę rozkminy o używkach, artystycznej tożsamości i polskim underze. Dodawajcie Kosmę do swoich playlist, a nie będziecie żałować. Enjoy!
-
-32
(+): Festival Unsound i jego hałas
Tematem przewodnim Unsoundu 2024 był NOISE (hałas). Motywem przewodnim tegorocznej edycji krakowskiego Unsound Festivalu był hałas (NOISE). Wraz z Gosią Płysą - dyrektorką festiwalu - podsumowujemy dwudziestą drugą już edycja krakowskiego festiwalu, a potem z pomocą muzyki osób artystycznych postaramy się zdefiniować NOISE. Zostajecie na własną odpowiedzialność. Okładka: zdjęcie Michał Murawski (@ishootmusic)
-
-33
Ten rap zaczął się na domówce u jednego Tadka… KOREKCJA LINII
Ile razy podczas jakiejś domówki puszczałeś ziomkowi, stojąc na balkonie z papierosem "nowego znalezionego przez ciebie rapera/artystę"? Zrobiło się nostalgicznie, co? U nich zaczęło się od The Street i Kalibru, a przerodziło w przyjaźń i wspólny muzyczny projekt. Korekcja Linii - Kajtek i Edward - zabiorą was w świat rapu, który płynie pod znakiem zajawy i otwartych głów.
-
-34
Muzyczny rollercoaster emocjonalny, którego już nie zatrzymacie. Marcel Baliński (WSPÓŁGŁOSY)
Taniec, śpiew, płacz… a to tylko nieliczne emocje, które mogą wam towarzyszyć na koncercie Współgłosów - autorskiego projektu Marcela Balińskiego, w którego skład wchodzi chór osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, trio jazzowe i osoby aktorskie. Marcel opowiedział między innymi o genezie projektu, relacji ze swoją siostrą i tym jak wyjątkową formą terapii jest muzyka. O trudnościach i nieprzychylnych instytucjach też wspomnieliśmy, ale w tym przypadku warto zacytować “Ruszyła maszyna, już nikt nie zatrzyma!”. Zachęcamy do wsparcia WSPÓŁGŁOSÓW: 06 1140 2004 0000 3102 8433 2232 W przypadku chęci kontaktu lub pomocy jako wolontariusz, można kontaktować się mailowo: [email protected]
-
-35
„Bardzo często lubię się odwrócić od tego, w czym akurat jestem”. 2k88
Ojciec założyciel PL SOUNDU - 2k88 o jego ostatnim solowym projekcie "SHAME". O tym kiedy przyszedł pomysł, procesie twórczym i jaką rolę odegrał w pomyśle Hades. Oprócz wątków albumowych jest trochę o scenie rapowej lat 90', Travisie Scottcie, jego relacji z Unsoundem i tym czy lubi o sobie myśleć w kategorii "mentor młodego pokolenia"". Chyba nie ma wstydu.
-
-36
Jeśli jazzman nie ryzykuje to wiedz, że coś się dzieje. Kuba Więcek
Nie macie planów na wrzesień? To już macie. Kuba Więcek zaprasza nas do Łodzi na The Greatest Jazz Cats. Niesamowita improwizowana scena jazzowa przenosi się z warszawskiego klubu Jassmine do łódzkiego Grand Hotelu - kultowego miejsca, funkcjonującego nieprzerwanie od 1887 roku. A oprócz o atrakcjach, które czekają na was podczas Great September porozmawialiśmy z Kubą o JPEGMAFII, ogólnie o rapie, jego muzycznych inspiracjach i młodej polskiej scenie jazzowej. O filmie też coś wspomnieli. Enjoy!
-
-37
(+) OFF FESTIVAL: Dominika Płonka, Zachwyt, Siema Ziemia, Klawo & Dłonie
Obecność na OFF Festivalu to już w moim przypadku oczywista oczywistość. W tym roku wzięłam do ręki majka i pobawiłam się w reportażystkę, więc jeśli chcecie przeżyć ten festiwal idąc moją ścieżką to serdecznie zapraszam. Od zagadywania randomowych przechodniów, po koncerty i oczywiście wywiady z artystami. Z Dominiką Płonką między innymi o trapowej niespodziance na jej nadchodzącej płycie, z Zachwytem o renesansie muzyki alternatywnej, z Siema Ziemia o płytach dzieciństwa, z Dłońmi o Michale Wiśniewskim i ich nadchodzącej trzeciej płycie, a Klawo zaprasza na koncerty w 4 gęstości. Enjoy! Dominika Płonka (1:35-7:37) Zachwyt (20:14-31:47) Siema Ziemia (33:04-44:00) Klawo (48:27-56:46) Dłonie (57:09-1:12:00)
-
-38
„Oda” do życia, polskie filmy i trzeźwa ocena rzeczywistości. HAZE1
„Nietuzinkowy styl pisania tekstów” możemy przeczytać w notatce prasowej przy debiutanckim, solowym wydawnictwie HAZE1 (wcześniej Kwiatek Haze; 1/2 Hałastry). Możemy to przeczytać i od razu przytaknąć, bo to idealnie definiuje „ODĘ”. Pełne nawiązań do literatury, filmu, historii i trzeźwo oceniające aktualną rzeczywistość teksty posadzone na beatach od topki polskich producentów dały Kwiatkowi możliwość zaczęcia wysoko. Próba jak najbardziej udana. Jeśli jara was odrobina mroku i wokale pełne tajemnic to jesteście w dobrym miejscu.
-
-39
Piosenki pisane duszą na kliszy do analoga. Guest Julka
W końcu odcinek pełen feminine energy bo przy drugim mikrofonie zasiadła Guest Julka. Muzyka Julki urzeka sensualnością i tajemnicą. To mieszanka soulu i r&b z rapowym pierwiastkiem, to sexy czasowniki i upajające obrazy malowane słowem. Lecimy poetycko, a co! O pozycji kobiet w rapie, trudnych ścieżkach, magii, Miley Cyrus i Lauryn Hill.
-
-40
Muza, od której przyjemnie bolą plecy. LUMBAGO
Czy ból może być przyjemny zapytacie. A i owszem. Lumbago to projekt, który swoim szaleństwem improwizacji stworzył nowe - nowe brzmienie, nową jakość i nowe muzyczne doznania. Wuja Hzg i Tymek Papior zabiorą was w przestrzeń skąd nie ma odwrotu. Wchodzicie na swoją odpowiedzialność. A oprócz o projekcie to dużo o branży, polskiej muzyce i tym czy jest dla niej jeszcze jakaś nadzieja na ratunek.
-
-41
Pokolenie przekminiania siebie. mosa.tech
“Wojne” to jedna z tych płyt, które albo zostają z odbiorcą na bardzo długo albo jak z niektórymi filmami - słucha się ich raz. Ciężkie, industrialne brzmienie, które czerpie inspiracje z dzwięków prosto z UK i teksty, które odzwierciedlają dylematy i problemy pokolenia, które każdego dnia kwestionuje własne ja. I to czyni “WOJNE” wyjątkowym zapiskiem rzeczywistości ludzi młodego pokolenia w Polsce. O swoim debiutanckim albumie opowiedzieli Hemolgoblin i Uncaame. O początkach ich działaności, wieloletniej przyjaźni i tym co ich różni.
-
-42
(+): Wrażenia muzyczne, przesilenie letnie i tworzenie nowych rytuałów. Gosia Płysa (Ephemera Festival)
Do Undercover dodajemy „(+)", ponieważ pomiędzy 5 a 9 czerwca do Warszawy w pełnym blasku wraca festiwal Ephemera. W tym specjalnym odcinku organizatorka Gosia Płysa, opowiedziała między innymi czym wyróżnia się tegoroczna edycja, jakie nowości czekają na uczestników, o warszawskich miejscówkach, które przejmą artyści wydarzenia i pewnym lesie w środku stołecznego miasta. W line-upie między innymi przedpremierowy odsłuch nowego materiału 2k88, performans tenczny Frédérico Giesa, Raphael Rogiński feat. Indrė Jurgelevičiūtė i kulinarna uczta. Odpowiedzi konkursowe kierujcie na instagram TUBA.FM lub na Spotify w zakładce z pytaniami. Wpadajcie również na wszystkie wydarzenia festiwalu.
-
-43
North Side District: „Jeśli wszyscy mówią to samo, nikt nie mówi zbyt wiele.”
Pewna teoria spiskowa opowiada o tym, że nad Wrocław nadciągnęły chmury prosto znad wysp Wielkiej Brytanii i przeniosły nad północną część miasta mostów dużo UK SOUND groove’u. Dlatego jak lubicie taki vibe, to dodajcie ten duet na swoje playlisty. Chłopaki z North Side District pragną zarazić młode pokolenie drum'n'bassowym brzmieniem. Opowiedzieli o tym jak działa bliźniacza moc w muzyce, czy Polska jest już gotowa na ich stylówę i dlaczego nie robią trapu. O niezwykle ważnej dla nich relacji z dziadkiem, któremu puszczają Kendricka i o tym jak jarali się Paktofoniką i Kalibrem. Ale oni mają flejwe!!!
-
-44
Awangardowi we własnej awangardzie. Franek Warzywa & Młody Budda
Z okazji premiery “KOMPUTER EP” nalot na studio przy Czerskiej zrobili Franek Warzywa i Młody Budda. Po raz kolejny duet zaskakuje pomysłowością i raczy nas wizjami społeczeństwa podporządkowanego technologii, czerpiąc m.in. inspirację z opowiadań science fiction i muzycznej kultury japońskiej. Oprócz tego dowiecie się o tym komu kibicowali w konkursie Eurowizji, dlaczego nie współpracowali JESZCZE z żadnym polskim raperem i komu składają mocną propozycję. Jeszcze o Fantano wspomnieliśmy i kiedy debiut. Have fun!
-
-45
Zawsze jest TRZECIA SZYNA. TONFA
Takich trzech jak ich dwóch, to nie ma ani jednego. Niech nie myli was tytuł “TRZECIA SZYNA”. Nazwa nowego albumu chłopaków z Tonfy, nie była inspirowana koalicją partii Szymona Hołowni i PSL. Oni byli pierwsi. Kierat i Karuzelkaaa opowiedzieli o dość “krótkim” procesie tworzenia trzeciego longplaya, skąd rzeczywiście wzięła się nazwa krążka, o pożyczaniu sampli od polskiego dziedzictwa i kto się nie dograł. Jak nawija sam Kierat “Tonfa to spółdzielnia, a nie akcyjna spółka”, a na pewno ekipa, która pisze bardzo ważny, własny rozdział w historii warszawskiego podziemia.
-
-46
Boysband (nie do końca) jazzowy. Kosmonauci
Kosmonauci to nie żaden (…) żart, a jeśli spróbujesz nazwać ich jazzowym kwartetem to od razu odpadasz z gry. Janek P. i Tymon K. - 1/2 składu - zdradzili tajniki i przepis na jazzowy debiut w tak młodym wieku. Opowiedzieli też między innymi o tym jak tworzy się czterosoobowy zespół, współpracuje z (ciocią) Pauliną Przybysz i dlaczego nie korzystają z TikToka. A i coś niepublikowanego w środku znajdziecie też, wiecie taki mały BONUS (RPK). Skąd w nich ten bunt i chęć bluźnierstwa? Na jakim instrumencie grał początkowo Miłosz P.? Na jaką planetę polecą w przyszłości? I Guess We'll Never Know...
-
-47
Muzyczne inhalacje. Na zabiegi zaprasza Coals
Ulubiony (alternatywny) duet twojego ulubionego rapera. Kacha i Łuki nie zawodzą fanów i zapraszają na wczasy do “Sanatorium”. Duet dowozi po raz kolejny magiczne wydawnictwo. Zu opowiedzieli o tworzeniu albumu “na spokojnie”, o sukcesach nowego materiału na zagranicznych portalach i o tym, że śpiewanie po polsku działa lepiej niż im się wydawało. Czy współprace Łukiego z raperami mają wpływ na Coals? Czy Kacha to polska Caroline Polacheck? Ralphie Choo sprawdź DM!
We're indexing this podcast's transcripts for the first time — this can take a minute or two. We'll show results as soon as they're ready.
No matches for "" in this podcast's transcripts.
No topics indexed yet for this podcast.
Loading reviews...
ABOUT THIS SHOW
Zu zaprasza cię na podróż po zakamarkach podziemnej i alternatywnej strony muzyki. Tutaj nie boimy się zaglądać w niewidoczne na pierwszy rzut oka zakątki muzycznego świata. W każdym Undercover odkrywamy nowe aspekty tego, co tajemnicze, a to wszystko za sprawą rozmów z ludźmi tworzącymi podziemne środowisko. Czy to eksploratorzy, badacze, czy osoby grające pierwsze skrzypce, Undercover stawia sobie za cel rzucenie światła na to, co zazwyczaj tkwi w cieniu.
HOSTED BY
Tuba FM - Zuza Zielińska
CATEGORIES
Loading similar podcasts...