EPISODE · Sep 25, 2019 · 36 MIN
A negyedik ipari forradalom nyertese a szórakoztatóipar lesz
from Új Egyenlőség · host Új Egyenlőség
Sokat beszélünk a negyedik ipari forradalomról, de ezek főleg a gazdasági kilátásokat, esetleg a munkaerőpiac jövőjét érintik. De mi lesz az emberrel? Hogyan alakul át a munka fogalma, és mi lesz a megnövekedett szabadidőnkkel? Erről szól az Új Egyenlőség podcast adása Jönnek a robotok, az algoritmusok, és az okos megoldások. Fogyasztóként ez sok esetben a szükségleteink, vélt, vagy valós igényeink kielégítésére szolgál. De mi lesz velünk, mint dolgozó emberrel? Növekszik-e az egyenlőtlenség társadalmi csoportok, országok között a negyedik ipari forradalom hozta változások miatt? Az Új Egyenlőség stúdiójának vendége Kis Miklós, gazdasági újságírót, aki az utóbbi években több írásában is foglalkozott a negyedik ipari forradalom által okozott változásokkal. Elveszik a robotok az emberek munkájával együtt az identitásukat és önbecsülésüket is? Avagy szabadokká és/vagy boldogokká válnak az emberek a munka utáni világban? Ezzel kezdődik egy írása, amely még 2018 novemberben jelent meg az Új Egyenlőségen. Mintha kevesebbet beszélnénk az emberi oldaláról ennek a kérdésnek? Pedig a lényeg valahol ott van, hogy magunk hasznára tudjuk-e változtatni ezt az átalakulást. A beszélgetésen szóba került, hogy a szórakoztatóipar lehet a nyertese az ipari forradalomnak, és ezáltal új társadalmi függőségek jöhetnek létre. Vagy ahogy Miklós fogalmazott: "reális veszély, hogy a bérmunka megszűnésével az ember a szabadság birodalma helyett a függőségek birodalmába léphet." Az adás végén pedig vendégünk ajánlott egy könyvet a témához kapcsolódóan. Martin Ford Robotok kora című művét.
What this episode covers
Sokat beszélünk a negyedik ipari forradalomról, de ezek főleg a gazdasági kilátásokat, esetleg a munkaerőpiac jövőjét érintik. De mi lesz az emberrel? Hogyan alakul át a munka fogalma, és mi lesz a megnövekedett szabadidőnkkel? Erről szól az Új Egyenlőség podcast adása Jönnek a robotok, az algoritmusok, és az okos megoldások. Fogyasztóként ez sok esetben a szükségleteink, vélt, vagy valós igényeink kielégítésére szolgál. De mi lesz velünk, mint dolgozó emberrel? Növekszik-e az egyenlőtlenség társadalmi csoportok, országok között a negyedik ipari forradalom hozta változások miatt? Az Új Egyenlőség stúdiójának vendége Kis Miklós, gazdasági újságírót, aki az utóbbi években több írásában is foglalkozott a negyedik ipari forradalom által okozott változásokkal. Elveszik a robotok az emberek munkájával együtt az identitásukat és önbecsülésüket is? Avagy szabadokká és/vagy boldogokká válnak az emberek a munka utáni világban? Ezzel kezdődik egy írása, amely még 2018 novemberben jelent meg az Új Egyenlőségen. Mintha kevesebbet beszélnénk az emberi oldaláról ennek a kérdésnek? Pedig a lényeg valahol ott van, hogy magunk hasznára tudjuk-e változtatni ezt az átalakulást. A beszélgetésen szóba került, hogy a szórakoztatóipar lehet a nyertese az ipari forradalomnak, és ezáltal új társadalmi függőségek jöhetnek létre. Vagy ahogy Miklós fogalmazott: "reális veszély, hogy a bérmunka megszűnésével az ember a szabadság birodalma helyett a függőségek birodalmába léphet." Az adás végén pedig vendégünk ajánlott egy könyvet a témához kapcsolódóan. Martin Ford Robotok kora című művét.
NOW PLAYING
A negyedik ipari forradalom nyertese a szórakoztatóipar lesz
No transcript for this episode yet
Similar Episodes
Jun 11, 2026 ·93m
Jun 9, 2026 ·53m
Jun 4, 2026 ·64m
Jun 2, 2026 ·54m
May 28, 2026 ·107m