ep.03 | Дневниците на Бианка: Да се загаджим episode artwork

EPISODE · Nov 1, 2020 · 7 MIN

ep.03 | Дневниците на Бианка: Да се загаджим

from Bulevardi | Бианка Илич | Podcast · host bulevardi.bg

ep.03 | Дневниците на Бианка: Да се загаджим Така или иначе светът е полудял и аз като една видна налудничава особа реших да си направя един експеримент – в името на изкуството, разбира се!Нали знаете всички тези сайтове, където можеш да срещнеш половинката си. Е, и аз се записах в един такъв... В името на изкуството!Аз не съм от най-типичните красавици – модели, които са високи 190 сантиметра, с дълги и като абанос коси и с кожа като порцелан, но смятам, че съм приятно симпатична. Особено сега съм една весела къдруша, с 24-каратова усмивка и големи сини очи. Е, да, малко съм пухкава, ама баба винаги е казвала: „Пълна жена – весела къща!“.Та получих няколко покани за приятелство, което ме накара да се чувствам, че има светлина в тунела. Един, така да кажа – прекрасник, започна доста настойчиво да ми пише и аз, разбира се, откликнах на платоническото приятелство, което започнахме да водим виртуално. На снимка изглеждаше перфектен. Готов за сватба. Тридесет и пет годишен американец, от италиански произход. Израснал в Калифорния, в католическо семейство. За съжаление родителите му починали при автомобилна катастрофа и няма братя и сестри. Зодия Стрелец. Висок 180. С големи сини очи и уникално чувство за хумор. Единственият проблем беше, че е изпратен на мисия от ООН в Ирак. Пехотинец на мисия в лагера Тажи, близо до Багдад. Ирак е на почти същата часова разлика като България от Ню Йорк, затова не беше трудно да се нагодим и да се чуваме по телефона. Редовни обаждания, разкази за детството и неговата Коледа; моят живот в Ню Йорк и т.н... Абонирах се за вестник „Войнишки времена“ (Millitary Times), за да се осведомявам какви военни действия се предприемат. Въобще по време на пандемия няма много какво да се прави, така че моите забавления бяха свързани да си изпращаме снимки и да се чуваме по телефона След месец постоянна онлайн кореспонденция вече бях готова да тръгвам за Ирак и да снимам филм за Багдад. Даже при един от разговорите си поръчах шафран. Казах си: Мале, какъв багдадски боб ще му сготвя с шафран... Ще го запленя! Единственият въпрос който ме тревожеше, бе, че те, войниците, нали убиват хора... Трябва ли да мисля за това или не? Разбира се, има една много хубава поговорка, че докато ние кроихме планове за бъдещето, някой друг там, горе, го е начертал. При един от разговорите той ми сподели, че много иска да си дойде до Щатите за Деня на благодарността и понеже си няма никой освен мен, трябва да напиша писмо до ОН, за да може да излезе в отпуска. Молбата ми се стори доста странна, тъй като аз не съм му никаква и от името на каква точно ще пиша до ОН? Освен това той нали си има командир? Ако всеки войник в Близкия изток започне да получава писма за отпуска ей така, кой тогава щеше да стои там?Споделих с мой близък, който е софтуерен инженер в голяма нюйоркска компания, и той ми каза: „Абе, тази работа ми мирише. Я ми дай негова снимка!“ И така, нали живеем в XXI век, технологиите са стигнали дотам, че можеш да правиш снимково разпознаване, ако имаш съответния достъп, разбира се. Та моят приятел вкара снимката на ухажора ми в тяхната разпознавателна система. След два дена ми се обади и ми каза: „Бианче, слънце, няма да ходиш в Ирак. Твоя човек е в Луизиана, в Америка, щастливо женен, с две деца, със съвсем различно име“. Не можех да повярвам! Как така? Ами аз с кого си говорех тогава?Той продължи: „Ако ме питаш, отивай утре в участъка, за да пуснеш доклад за случката, за да се знае. Те едва ли ще могат да направят нещо, но поне ще знаят“.Спретвам се на другата сутрин и отивам право в управлението. Там пълно с едни млади, симпатични пазители на реда. Влизам, подсмърчайки, с телефона в ръка, показвайки неговата снимка и казвам: „Той е измамник. Похарчих един месец от живота си, а той ме излъга“.Полицаите, разбира се, бяха изключително добронамерени и приятелски настроени. Весело им стана на всички в управлението и за да ме накарат да се почувствам по-добре, започнаха да правят проучване кой е този ухажор от Ирак. Оказа се, че нашият борец за правда не е никакъв войник, а някой си от Нигерия, който е откраднал самоличността на истински съществуващ войник от Луизиана. Хакнал му е фейсбука и взел всички снимки оттам. На всичко отгоре има още четири симпатични девойки от САЩ, които също са били излъгани. Само дето аз се оказах най-умната и не съм му пратила пари за самолетен билет.И така, моята история с онлайн срещите приключи. Слава Богу, бързо, безболезнено и без щети. Запазих приятелството със силите на реда и реших да си търся други начини за забавление по време на пандемия. Имаме една много хубава българска поговорка: Око до види – ръка да пипне. Казвам твърдо „не“ на тъй наречените срещи на сляпо, че току-виж следващият „тигър“ се оказал сомалийски пират.www.bulevardi.bg

ep.03 | Дневниците на Бианка: Да се загаджим Така или иначе светът е полудял и аз като една видна налудничава особа реших да си направя един експеримент – в името на изкуството, разбира се!Нали знаете всички тези сайтове, където можеш да срещнеш половинката си. Е, и аз се записах в един такъв... В името на изкуството!Аз не съм от най-типичните красавици – модели, които са високи 190 сантиметра, с дълги и като абанос коси и с кожа като порцелан, но смятам, че съм приятно симпатична. Особено сега съм една весела къдруша, с 24-каратова усмивка и големи сини очи. Е, да, малко съм пухкава, ама баба винаги е казвала: „Пълна жена – весела къща!“.Та получих няколко покани за приятелство, което ме накара да се чувствам, че има светлина в тунела. Един, така да кажа – прекрасник, започна доста настойчиво да ми пише и аз, разбира се, откликнах на платоническото приятелство, което започнахме да водим виртуално. На снимка изглеждаше перфектен. Готов за сватба. Тридесет и пет годишен американец, от италиански произход. Израснал в Калифорния, в католическо семейство. За съжаление родителите му починали при автомобилна катастрофа и няма братя и сестри. Зодия Стрелец. Висок 180. С големи сини очи и уникално чувство за хумор. Единственият проблем беше, че е изпратен на мисия от ООН в Ирак. Пехотинец на мисия в лагера Тажи, близо до Багдад. Ирак е на почти същата часова разлика като България от Ню Йорк, затова не беше трудно да се нагодим и да се чуваме по телефона. Редовни обаждания, разкази за детството и неговата Коледа; моят живот в Ню Йорк и т.н... Абонирах се за вестник „Войнишки времена“ (Millitary Times), за да се осведомявам какви военни действия се предприемат. Въобще по време на пандемия няма много какво да се прави, така че моите забавления бяха свързани да си изпращаме снимки и да се чуваме по телефона След месец постоянна онлайн кореспонденция вече бях готова да тръгвам за Ирак и да снимам филм за Багдад. Даже при един от разговорите си поръчах шафран. Казах си: Мале, какъв багдадски боб ще му сготвя с шафран... Ще го запленя! Единственият въпрос който ме тревожеше, бе, че те, войниците, нали убиват хора... Трябва ли да мисля за това или не? Разбира се, има една много хубава поговорка, че докато ние кроихме планове за бъдещето, някой друг там, горе, го е начертал. При един от разговорите той ми сподели, че много иска да си дойде до Щатите за Деня на благодарността и понеже си няма никой освен мен, трябва да напиша писмо до ОН, за да може да излезе в отпуска. Молбата ми се стори доста странна, тъй като аз не съм му никаква и от името на каква точно ще пиша до ОН? Освен това той нали си има командир? Ако всеки войник в Близкия изток започне да получава писма за отпуска ей така, кой тогава щеше да стои там?Споделих с мой близък, който е софтуерен инженер в голяма нюйоркска компания, и той ми каза: „Абе, тази работа ми мирише. Я ми дай негова снимка!“ И така, нали живеем в XXI век, технологиите са стигнали дотам, че можеш да правиш снимково разпознаване, ако имаш съответния достъп, разбира се. Та моят приятел вкара снимката на ухажора ми в тяхната разпознавателна система. След два дена ми се обади и ми каза: „Бианче, слънце, няма да ходиш в Ирак. Твоя човек е в Луизиана, в Америка, щастливо женен, с две деца, със съвсем различно име“. Не можех да повярвам! Как така? Ами аз с кого си говорех тогава?Той продължи: „Ако ме питаш, отивай утре в участъка, за да пуснеш доклад за случката, за да се знае. Те едва ли ще могат да направят нещо, но поне ще знаят“.Спретвам се на другата сутрин и отивам право в управлението. Там пълно с едни млади, симпатични пазители на реда. Влизам, подсмърчайки, с телефона в ръка, показвайки неговата снимка и казвам: „Той е измамник. Похарчих един месец от живота си, а той ме излъга“.Полицаите, разбира се, бяха изключително добронамерени и приятелски настроени. Весело им стана на всички в управлението и за да ме накарат да се почувствам...

NOW PLAYING

ep.03 | Дневниците на Бианка: Да се загаджим

0:00 7:29

No transcript for this episode yet

We transcribe on demand. Request one and we'll notify you when it's ready — usually under 10 minutes.

That Hoarder: Overcome Compulsive Hoarding That Hoarder Hoarding disorder is stigmatised and people who hoard feel vast amounts of shame. This podcast began life as an audio diary, an anonymous outlet for somebody with this weird condition. That Hoarder speaks about her experiences living with compulsive hoarding, she interviews therapists, academics, researchers, children of hoarders, professional organisers and influencers, and she shares insight and tips for others with the problem. Listened to by people who hoard as well as those who love them and those who work with them, Overcome Compulsive Hoarding with That Hoarder aims to shatter the stigma, share the truth and speak openly and honestly to improve lives. The Small Business Startup School – Business Notes | Financial Literacy | Retail Psychology – For Professionals & Entrepreneurs The Small Business Startup School Inc. Starting or buying a small business? While personal circumstances may vary, business patterns remain timeless. On The Small Business Startup School, we explore strategies, insights, and practical solutions to help entrepreneurs confidently navigate their journey.Hosted by Ola Williams—a retail entrepreneur, fintech founder, and financial coach with over two decades of experience—this podcast marries financial awareness and retail psychology with optimism to deliver actionable takeaways.Join us to learn, grow, and connect as we uncover the keys to business success.Let’s continue to learn together and be encouraged to keep on connecting! DIOSA. Carolina Sanper This podcast is a sacred space created by Carolina Sanper where you connect with your inner wisdom and embody your magnetic feminine power.It is the realization that the mystical realm is where you plant the seeds of your desired reality.It is a portal to your true essence: awareness, presence, and receiving with ease. Welcome home, DIOSA. 🖤 XXX Tech by SOVRYN Dr. Brian Sovryn The crossroads between technology, sensuality, and metaphysics - and the longest running anarchist podcast in the world! Brought to you by Dr. Brian Sovryn.

Frequently Asked Questions

How long is this episode of Bulevardi | Бианка Илич | Podcast?

This episode is 7 minutes long.

When was this Bulevardi | Бианка Илич | Podcast episode published?

This episode was published on November 1, 2020.

What is this episode about?

ep.03 | Дневниците на Бианка: Да се загаджим Така или иначе светът е полудял и аз като една видна налудничава особа реших да си направя един експеримент – в името на изкуството, разбира се!Нали знаете всички тези сайтове, където можеш да срещнеш...

Can I download this Bulevardi | Бианка Илич | Podcast episode?

Yes, you can download this episode by clicking the download button on the episode player, or subscribe to the podcast in your preferred podcast app for automatic downloads.
URL copied to clipboard!