EPISODE · Apr 29, 2025 · 35 MIN
Как да наваксам липсващите ми умения за програмист? 📻 Обади се на Радиоточката
from Радиоточка 2 с Васи Гошева · host Tochka 2
📺 Видео на епизода: https://youtu.be/QMRYcESSV2k 📻 Подкастът за IT хора и soft skills изследователи на Soft Skills Pills - платформата, чрез която IT хората развиват лидерските и комуникативните си умения и изграждат силни tech екипи. 💊 Помогни на тех хората в компанията ти да дават ясно и ефективно обратна връзка. Какво ще включва новият ни онлайн тренинг за даване на обратна връзка: softskillspills.com/giving-feedback/ Благодарим на партньорите ни: 💚 Astea Solutions - софтуерна компания, която създава среда за развитие на таланти и идеи. Тук можеш да работиш активно с клиентите си за усъвършенстването на продукта. ☎️ Обади се на Радиоточката - рубриката, в която Васи и Хари обсъждат реални работни казуси, които IT хора имат при работа с други IT хора. Изпрати ни казус или ни дай обратна връзка на softskillspills.com/radiotochka2 🎙 На честотата на Еп. 46 на рубриката "Обади се на Радиоточката": "Здравейте, много харесвам подкаста ви, и бих искал да дадете насоки по мой проблем, свързан с кариерното ми развитие в ИТ сферата. Програмист съм вече почти 6 години, като всички са в една и съща компания. Поради стечение на обстоятелствата всички проекти, в които съм работил за компанията ми бяха съпорт проекти на чужди продукти, в които имаше много работа върху бъгове, писане на едни и същи тестове много пъти и много странична работа с документация, която не развива ИТ умения и много малко писане на код, даже почти никакво. В резултат мисля, че уменията ми да намирам какъв е проблема и дребни решения за самите бъгове са добри, но уменията ми да пиша нов код от нищото или да развивам продукт са несъществуващи. Чувствам се изпаднал в патово положение. Хем на хартия имам опит, хем на практика нямам. Имам чувството, че хем не съм на джуниър ниво, хем не съм mid, а някъде по средата и нямам идея как да продължа да се развивам. Обмислям да сменя работа, но се притеснявам, че липсата на практически опит при писане на код в реална среда би довело до това, че няма да се справям в нова фирма. Чували ли сте за други такива казуси? Какво бихте ме посъветвали да направя? Как да наваксам тази дупка между уменията ми и опита, който имам?" 🔘 0:00 Начало с днешния казус 🔘 3:59 Мислите на Васи и Хари 🔘 34:38 🎵 Радиоточка 2 Grand Piano Remix 🎵 🔔🔔🔔 Абонирай се за подкаста ни, за да не изпуснеш новите епизоди!
What this episode covers
📺 Видео на епизода: https://youtu.be/QMRYcESSV2k 📻 Подкастът за IT хора и soft skills изследователи на Soft Skills Pills - платформата, чрез която IT хората развиват лидерските и комуникативните си умения и изграждат силни tech екипи. 💊 Помогни на тех хората в компанията ти да дават ясно и ефективно обратна връзка. Какво ще включва новият ни онлайн тренинг за даване на обратна връзка: softskillspills.com/giving-feedback/ Благодарим на партньорите ни: 💚 Astea Solutions - софтуерна компания, която създава среда за развитие на таланти и идеи. Тук можеш да работиш активно с клиентите си за усъвършенстването на продукта. ☎️ Обади се на Радиоточката - рубриката, в която Васи и Хари обсъждат реални работни казуси, които IT хора имат при работа с други IT хора. Изпрати ни казус или ни дай обратна връзка на softskillspills.com/radiotochka2 🎙 На честотата на Еп. 46 на рубриката "Обади се на Радиоточката": "Здравейте, много харесвам подкаста ви, и бих искал да дадете насоки по мой проблем, свързан с кариерното ми развитие в ИТ сферата. Програмист съм вече почти 6 години, като всички са в една и съща компания. Поради стечение на обстоятелствата всички проекти, в които съм работил за компанията ми бяха съпорт проекти на чужди продукти, в които имаше много работа върху бъгове, писане на едни и същи тестове много пъти и много странична работа с документация, която не развива ИТ умения и много малко писане на код, даже почти никакво. В резултат мисля, че уменията ми да намирам какъв е проблема и дребни решения за самите бъгове са добри, но уменията ми да пиша нов код от нищото или да развивам продукт са несъществуващи. Чувствам се изпаднал в патово положение. Хем на хартия имам опит, хем на практика нямам. Имам чувството, че хем не съм на джуниър ниво, хем не съм mid, а някъде по средата и нямам идея как да продължа да се развивам. Обмислям да сменя работа, но се притеснявам, че липсата на практически опит при писане на код в реална среда би довело до това, че няма да се справям в нова фирма. Чували ли сте за други такива казуси? Какво бихте ме посъветвали да направя? Как да наваксам тази дупка между уменията ми и опита, който имам?" 🔘 0:00 Начало с днешния казус 🔘 3:59 Мислите на Васи и Хари 🔘 34:38 🎵 Радиоточка 2 Grand Piano Remix 🎵 🔔🔔🔔 Абонирай се за подкаста ни, за да не изпуснеш новите епизоди!
NOW PLAYING
Как да наваксам липсващите ми умения за програмист? 📻 Обади се на Радиоточката
No transcript for this episode yet
Similar Episodes
Jan 8, 2026 ·16m
Jan 2, 2026 ·12m
Aug 22, 2025 ·49m
Apr 29, 2025 ·12m
Apr 27, 2025 ·11m
Apr 24, 2025 ·11m