EPISODE · Oct 7, 2025 · 51 MIN
Pilotprojektā "Elpo, Rīga!" skolēni mērā gaisa kvalitāti Rīgas centrā
from Ģimenes studija · host Mairita Znotiņa, Sarmīte Kolāte
Nesen Valsts kontrole nāca klajā ar paziņojumu, ka pēc tam, kad Covid-19 pandēmijas laikā iztērēti vairāki mijoni eiro, lai skolās iegādātu gaisa kvalitātes mērītājus, nav izstrādāts ilgtermiņa risinājums, lai gaisa kvalitāte tiešām uzlabotos. Bijuši arī citi mēģinājumi mērīt un fiksēt gaisa un vides kvalitāti skolā un ceļā uz to. Šobrīd Rīgā uzsākts pilotprojekts "Elpo Rīga!", tā gaitā vairāku Rīgas centra skolu audzēkņi piedalās pētījumā, kura ietvaros līdz pat ziemai pie viņu somām būs piestiprināti gaisa kvalitātes sensori, kas ievāks datus par gaisa kvalitāti Rīgas centrā. Tāpat skolēni kopā ar skolotājiem stundās padziļināti pievērsīsies dažādām vides problēmām. Kā varam uzlabot gaisa kvalitāti skolā un ceļā uz to? Un cik ļoti gatavi iesaistīties šajos jautājumos ir paši skolēni? Ģimenes studijā diskutē vides zinātnes doktors, Latvijas Universitātes pētnieks, biedrības "Zaļā brīvība" pārstāvis Jānis Brizga, Rīgas Kultūru vidusskolas skolotāja Emīlija Anna Segliņa, Rīgas Kultūru vidusskolas skolēni Felicita Mennika un Toms Grandāns un Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta pētniece Aneka Kļaviņa.
What this episode covers
Rīgā uzsākts pilotprojekts "Elpo Rīga!", tā gaitā vairāku Rīgas centra skolu audzēkņi piedalās pētījumā, kura ietvaros līdz pat ziemai pie viņu somām būs piestiprināti gaisa kvalitātes sensori, kas ievāks datus par gaisa kvalitāti Rīgas centrā. Kā varam uzlabot gaisa kvalitāti skolā un ceļā uz to? Un cik ļoti gatavi iesaistīties šajos jautājumos ir paši skolēni?
NOW PLAYING
Pilotprojektā "Elpo, Rīga!" skolēni mērā gaisa kvalitāti Rīgas centrā
No transcript for this episode yet
Similar Episodes
Jun 27, 2026 ·54m
Jun 25, 2026 ·52m
Jun 20, 2026 ·54m