EPISODE · Apr 2, 2025 · 50 MIN
Starpbrīdis skolā: ko skolēni tajos dara
from Ģimenes studija · host Mairita Znotiņa, Sarmīte Kolāte
Lai skolēns veiksmīgāk varētu mācīties un arī labāk justies, būtiski, cik gari ir starpbrīži skolās un skolēni tajos dara. Speciālisti uzsver - lai bērni varētu produktīvi mācīties, starpbrīžiem jābūt vismaz 15 minūtes gariem un bērniem tajos jākustas. Kāda ir reālā situācija un vai skolas jau šobrīd domā par nākamo mācību gadu, kad skolēni līdz 6. klasei mobilo telefonu nevarēs lietot arī starpbrīžos? Kādas aktivitātes to aizstās? Ģimenes studijā analizē Ineta Helmane, Latvijas Universitātes asociētā profesore, Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes Pirmsskolas un sākumizglītības nodaļas vadītāja, Vita Šurgunte, Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošā pamatskolas 3. klases audzinātāja, Sandra Strūberga, centra "Dardedze" preventīvi izglītojošo programmu speciāliste, un Jeļena Puzaka, Riebiņu vidusskolas sociālā pedagoģe, "Kiwa" atbalsta komandas vadītāja. Ierakstā viedokli izaka Inta Bula-Biteniece, Rīgas Stradiņa universitātes Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedras docētāja un vadošā pētniece. Ierakstā viedojamies arī starpbrīdī Rīgas Katoļu ģimnāzijā.
What this episode covers
Lai skolēns veiksmīgāk varētu mācīties un arī labāk justies, būtiski, cik gari ir starpbrīži skolās un skolēni tajos dara. Vai skolas jau gatavojas nākamajam mācību gadam, kad mobilo tālruņu izmantošana būs liegta un telefonu skrolēšana vai spēlītes telefonā starpbrīža laikā vairs nebūs iespējama?
NOW PLAYING
Starpbrīdis skolā: ko skolēni tajos dara
No transcript for this episode yet
Similar Episodes
Jun 25, 2026 ·52m
Jun 20, 2026 ·54m