EPISODE · Apr 22, 2023 · 36 MIN
„Vegyetek már le innen!” - Kék Kanapé #28
from Kék Kanapé - Az Emberség Erejével Alapítvány podcastja · host emberseg
Az Emberség Erejével Alapítvány minden évben díjazza azokat a civil közösségeket és magánszemélyeket, akik a nyitott, toleráns, szolidáris és befogadó társadalomért tettek kimagaslóan sokat a dél-dunántúlon a civil kurázsi szellemében. A 2023-as Emberség-díjat civil közösség kategóriában a PONT – Pécsi Oktatási-Nevelési Társulás, magánszemély kategóriában pedig Tölgyfa Gergely, a pécsi művészeti gimnázium egykori tanára kapta. Két részben mutatjuk be a díjazottakat – elsőként Tölgyfa Gergellyel beszélgettünk, aki az első pécsi tanárok között volt, akik polgári engedetlenségi akcióba kezdtek, hogy felhívják a figyelmet a pedagógusok helyzetére. Egyúttal az első fővároson kívüli tanár is, aki emiatt elvesztette az állását. Harc, elengedés, belátás, gyász – új remény. Nagyjából így írható le Tölgyfa Gergely elmúlt nyolc hónapja. Most az El Caminóra készül. Tartalom 02:00 – „Megfigyelők világában élünk” 08:27 – „A tanárok többsége jó gyerek” 23:30 – „Kipróbálni olyan élethelyzeteket, amiket egyébként nem merek kipróbálni” 29:50 – „Tagadhatom, de hát ez történik” 32:30 – Brian: „Vegyetek már le innen!” 34:20 – El Camino Aki kérdez: Pincehelyi Zita Szignál: Kiss Irina Arculat: Biacsics Renáta – RenyagyárA Kék Kanapéról bővebben itt olvashatsz.
What this episode covers
Az Emberség Erejével Alapítvány minden évben díjazza azokat a civil közösségeket és magánszemélyeket, akik a nyitott, toleráns, szolidáris és befogadó társadalomért tettek kimagaslóan sokat a dél-dunántúlon a civil kurázsi szellemében. A 2023-as Emberség-díjat civil közösség kategóriában a PONT – Pécsi Oktatási-Nevelési Társulás, magánszemély kategóriában pedig Tölgyfa Gergely, a pécsi művészeti gimnázium egykori tanára kapta. Két részben mutatjuk be a díjazottakat – elsőként Tölgyfa Gergellyel beszélgettünk, aki az első pécsi tanárok között volt, akik polgári engedetlenségi akcióba kezdtek, hogy felhívják a figyelmet a pedagógusok helyzetére. Egyúttal az első fővároson kívüli tanár is, aki emiatt elvesztette az állását. Harc, elengedés, belátás, gyász – új remény. Nagyjából így írható le Tölgyfa Gergely elmúlt nyolc hónapja. Most az El Caminóra készül. Tartalom 02:00 – „Megfigyelők világában élünk” 08:27 – „A tanárok többsége jó gyerek” 23:30 – „Kipróbálni olyan élethelyzeteket, amiket egyébként nem merek kipróbálni” 29:50 – „Tagadhatom, de hát ez történik” 32:30 – Brian: „Vegyetek már le innen!” 34:20 – El Camino Aki kérdez: Pincehelyi Zita Szignál: Kiss Irina Arculat: Biacsics Renáta – RenyagyárA Kék Kanapéról bővebben itt olvashatsz.
NOW PLAYING
„Vegyetek már le innen!” - Kék Kanapé #28
No transcript for this episode yet
Similar Episodes
Jun 23, 2026 ·50m
Jun 19, 2026 ·9m
Jun 16, 2026 ·53m